Avşarlar Dizayn Yapı Dekorasyon  - Anahtar Teslimi İç Dekorasyon - Denizli İç Dekorasyon - İç Dekorasyon Denizli

Sauna ve Türk Hamamı İmalatı

Sauna ve Türk Hamamı İmalatı

Saunada gözle görülen ve tene temas eden ana unsur ahşaplardır. Sauna, seçilen ağaçtan imal edilmiş lambriler ile kaplanır. Saunanızda görsel sadelik ve sağlam yapı için lambrileri tek parça/ tam boy olarak kullanırız. Sauna yapımı kullanılan lambriler ısı değişimlerine dayanıklı olması için fırınlanmıştır. Özel bir talep yok ise sauna tavan yüksekliği 210-240 cm arasında projelendirilir.

Kültürümüzün en önemli parçalarından hamamı, usta ellerle imal ediyoruz... İster çok kullanıcılı geleneksel Osmanlı Hamamları, isterseniz modern çizgide hazırlanmış ev tipi kullanıma uygun tasarımlar… Sultanlara layık diyeceğiniz, daha bakarken içinizde bir ferahlık ve bir rahatlama hissi veren hamamları kendi üretim tesislerimizde imal ediyoruz.

İyi bir hamam sert yapıda, gözeneksiz mermerlerden imal edilmeli… Derzi en az seviyede olmalı ki hijyeni yüksek olsun. Türk Hamamı Yapımı su kanalları dökülen suların doğrudan gidere ulaşabilir şekilde dizayn edilmelidir. Mermerler damar ve doku yapısı gözü yormayacak bir estetikle konumlandırılmalıdır.

Mermerden yapılan bir mekân sadece kurna konularak hamam olmaz. Hamamı hamam yapan en önemli unsur sıcaklıktır. Yani bir mekânın iyi bir hamam olması mermerin iyi derecede ısıtılabiliyor olmasından geçer. Oturaklar, sırt yaslama bölgeleri, zemin gibi kullanıcının temas edebileceği yüzeylerin tamamı kullanım amacına uygun şekilde ısıtılmalıdır. Özellikle göbektaşı diğer tüm noktalara göre daha fazla ısınmalı, üzerine uzanıldığında kullanıcıyı rahatlıkla terletebilir derecede olmalıdır.

Kurnaların yerleşimi, kurnalar arası mesafeler, muslukların kurnadan yüksekliği, göbektaşının konumlandırması, aydınlatma planlaması, tavan detayları, kubbe, havalandırma ve su yalıtımı Kısacası hamam basit bir mermer uygulaması değil, başlı başına profesyonellik ve tecrübe gerektiren özel bir imalattır.